وبلاگ - آخرین اخبار
آباژور در نورپردازی

استفاده از آباژور در نورپردازی و طراحی دکوراسیون

آباژور در نورپردازی و طراحی دکوراسیون خانه نقش مهم و کلیدی دارد و به همین دلیل نیز مورد توجه واقع شده و در انواع مختلف می توانید آن را به مانی نور سفارش دهید. آباژور ها علاوه بر آن که می توانند در نورپردازی نیز مؤثر باشند در دکوراسیون و طراحی نورپردازی داخلی نیز تاثیر به سزایی دارند. برای آن که بتوان از بهترین و مناسب ترین آباژور برای خانه استفاده نمود باید اطلاعاتی درباره ی آن داشته باشید. در این متن به بررسی آباژور در نورپردازی و طراحی دکوراسیون می پردازیم.

نورپردازی و طراحی دکوراسیون

برخی از افراد فکر می کنند که نورپردازی و طراحی دکوراسیون هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند، اما در حقیقت یکی از مهم ترین مواردی که تاثیر زیادی در دکوراسیون و همچنین زیباتر به نظر رسیدن خانه دارد، نورپردازی است. شما با نورپردازی اصولی می توانید فضا را بزرگ تر، زیبا تر و تجملی تر نشان دهید. برای این کار باید در این باره اطلاعاتی داشته باشید و می توانید با هزینه ی بسیار کم به بهترین شکل طراحی دکوراسیون و نورپردازی را انجام دهید.

مانی نور

تماس با ما

مشاوره رایگان درباره طراحی و تامین‌ کننده انواع پروژه های نورپردازی - 09121004267 
  • خدمات پس از فروش
  • گارانتی بی قید و شرط
  • ۱۵ سال سابقه کار
برای تماس کلیک کنید

تاثیر نورپردازی را در زیبا و جذاب به نظر رسیدن یک مکان زمانی متوجه می شوید که هیچ چراغی روشن نباشد. آن زمان می فهمید که اتاق و سالن بسیار ساده تر از آن چیزی بوده که فکر می کردید، اما نورپردازی تنها باعث زیبا تر به نظر رسیدن یک مکان نمی شود بلکه اگر به صورت غلط انجام شود تاثیر بسیار منفی دارد. جالب است بدانید که نورپردازی و طراحی دکوراسیون تاثیر زیادی بر روحیه ی افراد نیز دارد.

آباژور در نورپردازی

آباژور در نورپردازی

برای این که نورپردازی به اصولی ترین شکل صورت بگیرد بهتر است که از چندین منبع نور استفاده نماییم که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به روشن کردن محیط کمک کنند. استفاده از چندین منبع نور به شما این امکان را می دهد تا در صورت نیاز میزان نور را کمتر و یا بیشتر نمایید، اما یکی از منبع های نور که در نورپردازی می توانید از آن استفاده کنید آباژور با لامپ ال ای دی است. در حقیقت از آباژور ها برای تکمیل نورپردازی استفاده می شود و چراغ های سقفی و لوستر ها منبع اصلی نور می باشند.

نور آباژور ها برای مکان هایی که کمتر در معرض نور اصلی هستند و یا در کنار مبلمان ها و مکان هایی که نیاز به نور بیشتری دارند گزینه ی مناسبی است. در واقع اگر عادت دارید قبل از خواب در تخت تان کمی کتاب بخوانید می توانید در کنار تخت تان از آباژور های LED استفاده کنید.

آباژور در نورپردازی

آباژور در طراحی دکوراسیون

استفاده از آباژور تنها در نورپردازی کاربرد ندارد و در واقع از آباژور ها در طراحی دکوراسیون نیز کمک گرفته می شود. به همین دلیل است که آباژور ها در انواع و رنگ های مختلف نور ال ای دی در بازار موجود می باشند. برای این که بتوانید مناسب ترین آباژور را تهیه نمایید در ابتدا باید به سبک دکوراسیون خانه و آن قسمت از اتاق که آباژور را برای آن خریداری می کنید دقت نمایید. آباژورها در سبک های مختلف به فروش می رسند که به همین دلیل تفاوتی ندارد که خانه و اتاق شما چه سبکی دارد حتما می توانید مورد مناسب را پیدا کنید. باید دقت کنید که اگر آباژور مناسبی را انتخاب نکنید و یا آن را در محلی نا مناسب بگذارید باعث می شود که فضا به هم ریخته و نا منظم جلوه کند، اما اگر آن را در مکان مناسب قرار دهید می تواند کاملا عکس عمل کرده و به خانه آرامش دهد.

آباژور در نورپردازی

انواع آباژور ها در نور پردازی

آباژور ها نیز همان طور که گفته شد انواع مختلفی دارند که در این بخش می خواهیم به آن ها بپردازیم. آباژور ها در رنگ ها و اندازه ها و حتی سبک های مختلفی ساخته شده اند اما به طور کلی آن ها را به سه دسته زیر طبقه بندی میکنند:

  • ایستاده
  • پایه دار
  • رومیزی

هر کدام از این آباژور ها برای یک مکان و یک دکور مناسب هستند. آباژور در نورپردازی در انواع مختلف تفاوتی ندارد و تنها در برخی از آن ها مانند آباژور ایستاده نور بیشتری به فضا پخش می شود اما به طور کلی مکانی که از آن استفاده می شود تعیین می کند که کدام یک از آباژور ها مناسب می باشد. آباژور های ایستاده برای گوشه های خانه و اتاق مناسب هستند و نمایی شکیل تر دارند. آباژور های پایه دار در واقع اندازه ای بین آباژور های ایستاده و رومیزی دارند و تنها زمانی استفاده از آن ها پیشنهاد می شود که سقف اتاق و یا سالن کوتاه باشد. علت آن نیز این است که قد کوتاه تر این آباژور ها نسبت به آباژور های ایستاده سبب می شود تا سقف کمی بلند تر به نظر برسد، اما از آباژور های رومیزی بیشتر در دفاتر و البته کنار تخت خواب ها استفاده می شود.

آباژور در نورپردازی

تاثیر آباژور در نورپردازی

استفاده از آباژور در نورپردازی باعث می شود تا جزئیات خانه بیشتر به چشم بیاید. در واقع منبع غیر مستقیم نور در نورپردازی سبب می شود تا علاوه بر ایجاد حس آرامش و زیبایی جزئیات نیز بیشتر به نظر افراد بیاید. این در صورتی است که منبع اصلی نور مانند لوستر ها تنها به روشنایی کل فضا کمک می کنند. اگر قصد دارید تا قسمتی از اتاق و یا سالن بیشتر به چشم بیاید و یا جزئیات آن بیشتر مورد توجه واقع شود می توانید با استفاده از آباژور در نورپردازی آن قسمت این کار را انجام دهید.

آباژور در نورپردازی

توجه به درها و آباژور در نورپردازی

توجه به درهای ورودی در نورپردازی بسیار مهم است و علت آن نیز این است که شما در هنگام ورود به اتاق باید بتوانید به راحتی چراغ را روشن نمایید تا با وسیله ای برخورد نکنید. در واقع به همین دلیل است که اگر در نزدیکی در ورودی کلید چراغ وجود ندارد باید آباژور ها را در نزدیکی در قرار دهید. آباژور در نورپردازی خانه ها می توانند نقش اساسی داشته باشند و در صورتی که بخواهید فضای خانه آرامش بخش باشد می توانید از چندین آباژور در انواع مختلف استفاده نمایید. آباژور در نورپردازی خانه ها و دفاتر اداری و کاری مورد استفاده واقع می شوند و در برخی موارد از آن ها در رستوران ها و به خصوص کافه ها نیز استفاده می شود.

مقاله نور مصنوعی برای رشد گیاهان میتواند برایتان جذاب باشد.

برای سفارش نور موردنیاز انواع آباژور منزلتان با مانی نور تماس بگیرید. هرگونه نظر یا پیشنهاد و همچنین سؤالاتتان در رابطه با محصولات روشنایی را در دیدگاههای همین مطلب برایمان بنویسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.