وبلاگ - آخرین اخبار
نورپردازی فروشگاه

ایده هایی برای نورپردازی فروشگاه و مغازه

نورپردازی فروشگاه از بخش های مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه محسوب می شود. نورپردازی فروشگاه را با توجه به محصولات و اجناسی که ارائه می دهید انجام دهید. نور کافی باعث دیده شدن محصول می‌شود و نورپردازی به شیوه درست فضا را جذاب تر کرده و اجناس نیز زیباتر دیده می شوند. نورپردازی ویترین اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا منجر به جذب مشتری و فروش بیشتر می شود. استفاده از نورهای تاکیدی در طبقات و ویترین مغازه اجناس را برجسته کرده و جذابیت خیره کننده ای به آن ها می بخشد. نورپردازی درست باعث می شود مشتری ها به سمت مغازه کشیده شوند و به خرید از شما ترغیب شوند.

نورپردازی فروشگاه و مغازه

دکوراسیون درست و زیبای مغازه ها باعث می شود اجناس در معرض دید خریداران قرار بگیرد و آن ها به آسانی تمامی اجناس را ببینند. دکوراسیون زیبا و شیک منجر به جذب مشتری شده و باعث می شود مراجعه کنندگانی که برای بار اول وارد مغازه می شوند از شما خرید نمایند. نورپردازی فروشگاه و مغازه از اصلی ترین بخش های دکوراسیون برای زیباتر دیده شدن محصولات و جذابیت ویترین می باشد. یک نورپردازی اصولی و ایده آل به مغازه شما روح می دهد و به افراد حس سر زندگی می بخشد. برای نورپردازی فروشگاه تان از طراحان مانی نور کمک بگیرید تا با استفاده صحیح از منابع نور و رعایت استانداردهای نورپردازی اصولی باعث جلوه دادن به مغازه شما و رونق گرفتن کسب و کارتان شوید.

مانی نور

تماس با ما

مشاوره رایگان درباره طراحی و تامین‌ کننده انواع پروژه های نورپردازی - 09121004267 
  • خدمات پس از فروش
  • گارانتی بی قید و شرط
  • ۱۵ سال سابقه کار
برای تماس کلیک کنید

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی عمومی و تاکیدی فروشگاه ها

منظور از نورپردازی عمومی، نور اصلی فروشگاه است که باید تمام نقاط را روشن نماید. تاریک بودن مغازه باعث می شود فضا بی روح و ناخوشایند به نظر برسد و اجناس نیز به خوبی دیده نشوند. نور و روشنایی کافی به مشتری احساس آرامش داده و حس خوبی به او منتقل می کند. در طول روز بخشی از روشنایی مغازه از طریق نور طبیعی تامین می شود و از منابع نور نیز برای روشن تر کردن فضا استفاده می شود ولی در طول شب برای روشنایی مغازه نیاز به نور بیشتری می باشد.

در نورپردازی سوپرمارکت های کوچک معمولا از نورهای آویز برای روشنایی استفاده می شود. اما در فروشگاه های شیک تر نیاز به نورپردازی خاص تر و جذاب تری خواهیم داشت. در این فروشگاه ها علاوه بر نورپردازی عمومی از نورهای تاکیدی برای بیشتر دیده شدن قسمت های خاصی از دکور یا اجناس استفاده می شود. می توان از منابع نور دکوراتیو و نورهای مخفی برای زیباتر کردن و لوکس به نظر رسیدن فروشگاه استفاده نمود.

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی ویترین فروشگاه و مغازه ها

چیدمان و نورپردازی ویترین بسیار مهم بوده و هر فروشنده ای باید توجه ویژه ای به ویترین مغازه اش داشته باشد. اولین چیزی که افراد قبل از ورود به فروشگاه می بینند ویترین است. چیدمانی زیبا همراه با نورپردازی جذاب می تواند نظر افراد را جلب کرده و آن ها را به درون مغازه بکشاند. حتی کسانی که تمایلی به خرید نداشته باشند با دیدن ویترینی زیبا و شیک ترغیب می شوند از داخل مغازه نیز دیدن کنند. دکوراسیون شیک و نورپردازی فروشگاه به شیوه ای اصولی بر میزان فروش شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

از پارامترهای نوری که در جذب مشتری و مقدار فروش تاثیر بسیار زیادی دارد:

  • نوع منابع نور 
  • ترتیب قرار گرفتن آن ها
  • مقدار روشنایی 
  • زاویه تابش نور 

فروشگاه های بزرگ و معروف در چیدمان ویترین و نورپردازی آن با هم رقابت می کنند. زیرا می دانند که داشتن ویترینی زیباتر و شیک تر باعث جذب مشتری بیشتری می شود. ظاهر یکنواخت ویترین مغازه ها برای مشتری آزاردهنده می باشد و آن ها با دیدن ویترینی متفاوت و جذاب ترغیب می شوند به داخل مغازه بروند. نورپردازی خلاقانه ویترین می تواند این جذابیت را فراهم کرده و ویترین را از یکنواختی درآورد و جلوه باشکوهی به آن ببخشد.

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی فروشگاه به شیوه ای ایده آل

به طور کلی از نورپردازی به منظور روشن کردن و برجسته سازی نقاطی از دکور و یا اجناس استفاده می شود تا بهتر و بیشتر دیده شوند. با استفاده از نورپردازی تاکیدی این نقاط به شکلی زیباتر و جذاب تر دیده می شوند. پس در نورپردازی فروشگاه و مغازه ها باید منابع روشنایی را متناسب با این نقاط انتخاب و نصب نماییم. می توان از انواع منابع نور دکوراتیو و شیک برای روشن تر کردن این نقاط استفاده نمود.

منابع نور باید به گونه ای قرار گیرند که کمترین سایه را ایجاد نمایند و نور آن ها به صورت مستقیم به چشم افراد نخورد. نورپردازی مغازه به شیوه ای صحیح و اصولی باعث می شود اجناس شما زیباتر و لوکس تر به نظر برسند. استفاده از نورهای رنگ روشن مانند سفید و آفتابی به مشتری ها حس امنیت داده و آن ها راحت تر و سریع تر خرید خواهند کرد.

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی در نقاط کاری

در نورپردازی فروشگاه باید به نقاطی که کارهای اصلی در ان نقاط انجام می شود توجه ویژه ای داشته باشیم. به طور معمول لامپ های ال ای دی به کار رفته در این نقاط متمرکزتر از لامپ های مهتابی هستند تا باعث جلب توجه شوند. ورودی هر فروشگاه از نقاطی می باشد که بهتر است نور بیشتری داشته باشد زیرا این کار نشان دهنده خوشامدگویی به مشتری ها است.

دیگر نقاطی که به نور بیشتری احتیاج دارد، صندوق می باشد. نورپردازی نقطه ای صندوق باعث می شود خریدار با آرامش و در نور کافی پول پرداختی را به صندوق تحویل دهد. همچنین نور کافی باعث می شود دوربین ها به درستی تصاویر را ضبط نمایند. در بوتیک ها و مغازه های لباس فروشی اتاق پرو نیز باید نور کافی داشته باشد تا خریدار به راحتی لباس را پوشیده و خوب آن را در تن خود ببیند.

نورپردازی فروشگاه

نورپردازی سقف فروشگاه ها

نورپردازی فروشگاه به شیوه ای صحیح علاوه بر روشن کردن فضا، می تواند عیب های طراحی را هم بپوشاند. نورپردازی سقف از اقداماتی است که جذابیت خاصی به فروشگاه شما می بخشد. یکی از شیوه های جذاب نورپردازی سقف به کاربردن لوسترهای آویز بلند ال ای دی  می باشد. البته باید فروشگاه شما سقف بلندی داشته باشد، در غیر این صورت این روش مناسب فروشگاه شما نیست. استفاده از لامپ های ال ای دی سقفی برای فروشگاه هایی که سقف کوتاه تری دارند بسیار مناسب بوده و جلوه زیبایی به فضا می بخشد. می توان از نور مخفی نیز برای سقف و دیگر قسمت ها استفاده نمود.

مقاله بررسی انواع لامپ در سیستم روشنایی شاید برایتان جذاب باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.