021-66750075-6 | QQ:2120355385 | info@maninour.com
پروژکتور ال ای دی چیست و چگونه کار می کنند؟

پروژکتور ال ای دی چیست؟

پروژکتور ال ای دی چیست؟ و چگونه کار می کنند؟ قصد داریم در این مقاله به این موراد بپردازیم. دراین مقاله قصد داریم به طور اختصاصی به معرفی پروژکتورال ای دی  LED Projectors بپردازیم.

پروژکتور ال ای دی چیست؟ و چگونه کار می کنند؟

LED یک تکنولوژی صفحه نمایش نیست. درعوض، ال ای دی به منبع نوراستفاده شده اشاره دارد. پروژکتورهای LED یک نمونه فوق العاده کوچکتر نسبت به دستگاه هایی هستند که از لامپ پروژکتورهای مرسوم استفاده می کنند. برای این که متوجه شوید که این پروژکتورها مناسب شما هستند، می بایست نسبت به مزایا ومعایب این فناوری اطلاعات کافی کسب نمایید. درعین حال یک نمونه بارز، مینی یا پیکو پروژکتورها هستند که به دلیل ابعاد کوچک شان از این فن اوری بهره می برند.

پروژکتور ال ای دی چیست؟

پروژکتور ال ای دی چگونه کار می کنند؟

در پروژکتور ال ای دی به جای استفاده از یک لامپ، این پروژکتورها رنگ های قرمز، سبز، سفید و آبی LED را ساطع می کنند. واژه “LED” برای دیود نورافشان بکار می رود. هنگامی که یک سیگنال الکتریکی از طریق یک LED عبورمی کند، باعث ایجاد ذرات زیر اتمی (subatomic particles)می گردد که باید خود را از طریق نیمه هادی یا نیم رسانا (emiconductor) عبوردهد. در این روند تقلیل، ذرات، فوتون را آزاد می کنند سپس این نوراز یک تراشه DLP منعکس می شود و یا ازطریق یک تراشه LCD عبورمی کند.

پروژکتور ال ای دی چیست؟

مزایا و معایب پروژکتورهای LED

بزرگترین مزیت پروژکتورهای LED عمرلامپ آنها است LEDها حداقل ۱۰ برابر بیشترازلامپ های پروژکتورهای مرسوم عمرمی کنند. بسیاری از پروژکتورهای LED می توانند تا ۱۰،۰۰۰ ساعت یا بیشتر کار کنند. چون عمرلامپ های LED به اندازه خود پروژکتوراست، در نتیجه لازم نیست در مورد خرید لامپ های جدید نگرانی داشته باشید. پروژکتورهای LED معمولا کوچک، سبک وپورتابل هستند. نیازی به اختصاص زمان برای گرم و یا سرد شدن دستگاه نیست.

همچنین، پروژکتورهای LED خیلی کم صداتر نسبت به پروژکتورهایی که از لامپ های مرسوم استفاده می کنند، می باشند. با بهره مندی از این نوع تکنولوژی، اتصال به اینترنت بیسیم جهت انتقال تصاویر از رایانه و یا تلفن همراه درعرض چند ثانیه رابرای کاربرامکان پذیرمی شود. معایب بزرگترین عیب پروژکتورهای  LED، روشنایی آن هاست.  در حال حاضر اکثر پروژکتورهای LED تنها حدود ۱۰ تا۱۰۰۰ لومن تولید می کنند.

به نظرمی‌رسد که این تکنولوژی جدید می‌تواند برای سالن‌های کوچک و متوسط کنفرانس گزینه مناسبی باشد. اما متاسفانه نمی‌توان ازاین سیستم درسالن‌های بزرگ استفاده کرد و البته نباید این موضوع را هم از قلم انداخت که اگرچه تکنولوژی لیزر و ال ای دی نسبت به لامپ‌های جیوه‌ای برتری دارند، اما قیمت‌ آن‌ها کمی گران‌تر از نسل لامپی ویدیو پروژکتور‌ها است.

طرفداران پروژکتورهای ال ای دی

معمولا به خاطر لومن پایین، پروژکتورهای LED برای مکان هایی مناسب هستند که نور قابل کنترلی داشته باشند. ( توضیح این که به علت لومن پایین، توصیه می شود که دستگاه را در معرض نور محیطی و فضای بیرون قرار ندهید). درمجموع انتظارمی‎رود که با پیشرفت درتکنولوژی  LED، این فن‎آوری محبوبیت و استفاده گسترده‎ تری در بازار برای آن پیش بینی شود. انتظارمی رود که، در دنیای تجارت/ آموزش، LED برلامپ های معمولی غالب شود.

از همراهی شما در سایت مانی نور که در زمینه نورپردازی فعالیت میکند سپاسگزاریم.

 

منبع: projectorpeople.com

پروژکتور ال ای دی چیست؟
5 (100%) 1 vote

اطلاعات نویسنده

مانی نور

مانی نور

گروه مانی نور از سال 1383 در زمینه طراحی، تولید و اجرای پروژه­های برقی و الکترونیکی و صنعتی ضمن بهره­ گیری از کادر مجرب و باتجربه در راستای توسعه و خودکفایی کشور گام برداشته و با استفاده از دانش روز جهان از تکنولوژی ساخت و تولید عصرحاضر بهره ­مند می­ باشد . و در زمینه چراغ­ های روشنایی ال ای­ دی در پیشرفت و توسعه این صنعت در ایران نقش ایفا می نماید، و مفتخر است به این که در این بازه زمانی بهترین بازخورد را از سوی مشتریان گرامی دریافت کرده است. ایران ال ای دی (مانی نور)، در زمینه نورپردازی دارای تاییده ی دانشگاه تهران می باشد و به صورت مستقیم وارد کننده قطعات برندهای برتر و مطرح دنیای نور می باشد که از جمله آنها می توان از برندهایی مثل Bridgelux, Cree, Epistar, Philips, Osram نام برد. لازم به ذکر است که بخشی از تولیدات این شرکت به صورت سفارش و طبق درخواست مشتری می­ باشد.

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات بسته شدند

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید