رفلکتور

در این مقاله درباره خدمات رفلکتور لامپ صحبت میکنیم

رفلکتور چراغ

رفلکتوروظیفه بازتابش نوردرلامپ را به عهده دارد، خصوصا زمانی که نورنقطه ای مورد نیاز باشد، نقش بازتاب کننده پررنگ تر می گردد. جنس ر‌فلکتورعموما ازآلومینیوم و یا آلومینیوم با آبکاری کروم می باشد؛ هرچه سطح رفلکتور براق تر و صیقلیتر باشد، بازده رفلکتور بالاتر می رود. لامپ های رفلکتوری برای جهت دادن به نورمورد استفاده قرارمی گیرند؛ نور خروجی از این لامپ ها برای تابش برروی کالای مورد نظر طراحی شده و دو مزیت عمده به همراه دارد.

مزایا رفلکتور چراغ

اول آنکه نور اضافی به بقیه محیط نمی تابد و از هدررفتن نور جلوگیری می شود(صرفه اقتصادی). مزیت دوم و مهمتر اینکه نوری که قرار است یک کالا را درویترین روشن کند، برای چشم مشتری زدگی ایجاد نمی کند. نورپردازی به قصد نمایش کالا انجام می شود و نور مستقیم به کالا تابیده می شود بدون این که مشتری از لحاظ دیدن خسته شود و چشمش آزار ببیند. بسیاری ازتولید کنندگان مطرح درزمینه لامپ و چراغ LED برای لامپ های خود چند مدل رفلکتور با زاویه پخش متفاوت ارائه می دهند.

رفلکتور های ۱۰ و ۲۰ درجه برای سقف های بلند (۳٫۵ متر الی ۵ متر)

و رفلکتورهای ۳۰ درجه برای سقف های متوسط (۲٫۸ متر الی ۳٫۵ متر)

و رفلکتور۴۰ درجه برای نورنیمه دیفیوز(تقریباً غیر نقطه ای).

اکووات لامپ های AR111 خود را با سه مدل رفلکتور ۲۴ ، ۳۶ و ۴۵ درجه ارائه می کند

و برای فروشگاه های دارای سقف بلند، متوسط، کوتاه و دکوراسیون نیازمند نورِ پخش، محصول مرتبط با کاربرد دارد.

چگونگی انتشار نور در محصولات روشنایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور مثال یک لامپ فلورسنت اگر تجهیزات نشر نور، مانند رفلکتور، در ساخت لامپ به درستی تعبیه نشده باشند اتلاف 70% نور را در پی خواهد داشت.

رفلکتورجهت پخش یکنواخت نوربرای فاصله معین و درکنارلنزهای واگرا جهت یکسان نمودن نورهای خارج ازمرکز ومعمولا درمحیط های  غیرصنعتی و مسکونی استفاده می شود.

در زیر نمونه هایی از رفلکتور را مشاهده می نمایید.

کپی رایت - مانی نور