021-66750075-6 | QQ:2120355385 | info@maninour.com
روشنایی ال ای دی گلخانه

روشنایی ال ای دی گلخانه

<div class=”page-header”>

پروژکتور رشد گیاه مجموعه ای ازفواید برای صنعت کشاورزی به همراه آورده است که از جمله آن می توان به تولید بیشتر، شکوفایی زودتر، ورشد ریشه سریعتر، کنترل بیشتر روی رشد گیاه واستفاده اقتصادی از زمین کشاورزی اشاره کرد.

همینطور اگر درباره خرید لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم رشد گیاه و لامپ رشد گیاه لاله زار و سوالی داشتید با مانی نور در تماس باشید.

پروژکتور رشد گیاه

ال ای دی رشد گیاه همچنین از نظر مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه هستند، درنتیجه به کشاورزان با مصرف انرژی کمتر به خصوص در طول فصول زمستان و پاییز کمک بسیار می کنند. درهر پروژه مقدار بهینه نور مورد نیاز دریافتی توسط هر گیاه خاص که برای پرورش آن گیاه مناسب است در شرایط موجود مورد مطالعه قرار گرفته و به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

روشنایی ال ای دی گلخانه

روشنایی ال ای دی گلخانه

در نهایت این محاسبه شامل روشنایی (سطح نور، طیف نور، یکنواختی مورد نیاز، و مکان وزمان نور) و شرایطی که در آن این سطح روشنایی اثرگذار باشد مانند شرایط جوی و غیره و میزان مصرف انرژی خواهد بود. این محاسبات برای محصولات مختلف کشاورزی از جمله تولید سبزیجات، پرورش برگ و گیاهان جوان، گل های زینتی، رشد و نگهداری گیاه قابل استفاده است.

روشنایی و پرورش گیاه

نور برای رشد گیاه لازم است، نور خورشید ارزان ترین منبع در دسترس نور است ولی برای کشاورزی همیشه به میزان لازم در اختیار نیست.

درنتیجه استفاده از نور مصنوعی به جهت افزایش تولید و کیفیت گیاه بسیار متداول شده است. گیاهان نسبت به انسان ها حساسیت کاملا متفاوتی به رنگ های نور دارند. با توجه به رشد گیاه نوربه صورت ذره های ریزی که فوتون یا کوانتوم نامیده می شوند تعریف می شوند. مقدارانرژی فوتون ها بسته به طول موج آنها (رنگ طیف نوری) تغییرمی کند.

برای یک انرژی نورانی نور قرمز تقریبا یک ونیم برابر فوتون بیشتر از نورآبی تولید می کند. یعنی اغلب منابع نور قرمز فوتون بیشتری از منابع نور آبی تولید می کنند. البته گیاهان دارای حساسیت متفاوت به رنگ های مختلف نور نشان داده و اثرات متفاوتی روی آنها می گذارد. درنتیجه استفاده از منبع نوری مناسب برای هر گیاه برای دستیابی به نتیجه بهینه در تولید آن موثر است.

پروژکتور رشد گیاه

در گذشته برای رشد گیاهان در گلخانه ها از لامپ های متال هالید، بخار سدیم (HPS ) و لامپ کم مصرف CFL و …. استفاده می کردند. به عنوان مثال لامپ های متال هالید نسبت به لامپ های LED  مصرف انرژی بالایی دارند.

میزان شار نوری یا لومن بر وات آن ها به مراتب کمتر از لامپ های LED است و هم چنین میزان حرارت تولید شده توسط این گونه بسیار بالا بود و برای محیط های کنترل شده از لحاظ دمایی مناسب نیست و موجب صرف هزینه اضافی برای تهویه محیط می گردد. اما لامپ های LED به دلیل حرارت پایین قابلیت نصب در فاصله 7.5 تا 15 سانتی متری گیاه را دارامی باشند که این خود فضای کمتری را اشغال می کند.

پرژکتور ۱۲۶ وات رشد گیاه

فواید لامپ های روشنایی ال ای دی برای گلخانه ها

از جمله فواید لامپ های روشنایی ال ای دی  می توان به تولید بیشتر، شکوفایی زودتر، و رشد سریعتر ریشه، کنترل بیشتر روی رشد گیاه و استفاده اقتصادی از زمین کشاورزی اشاره کرد لامپ های LED دارای طول عمر بسیار بالا و مصرف انرژی بسیار پایین است. بعنوان مثال هرلامپ LED 14W نوری معادل یک لامپ متال هالید 150W و هرLED 100W معادل یک لامپ بخار سدیم 400W نوربرای فرایند فتوسنتز مفید است در واقع با استفاده از لامپ LED به دلیل آنکه می توان آن را در فاصله ای نزدیک گیاه نصب کرد.

میزان تمرکز نور بر روی گیاه بسیار بالا بود و از هدر رفت آن جلوگیری به عمل می آید که این تمرکز نوری موجب رشد بهتر و بیشتر گیاه می شود. درلامپ های متال هالید به دلیل تولید حرارت بالا باید در فاصله مناسبی نسبت به گیاه نصب شود و برای ایجاد تمرکز نور روی گیاه باید از رفلکتور استفاده شود که این عوامل به خودی خود باعث اتلاف بسیاری شده و رشد گیاه در مقایسه با استفاده از LED ها کمترمی باشد . 

صنایع روشنایی مانی نور

طیف رنگ نور

از آنجایی که هر گیاهی با توجه به سا ختار کلرفیل های داخل برگ هایش و همچنین رنگ برگ ها و گل ده بودن یا نبودن و محیط رشد طبیعی و… میزان نیازش به نور( شدت تابش نور، زاویه تا بش نور، مدت تابش نور و همچنین نوع طیف رنگی و طول موجی که توسط برگ هایش جذب می شود) متفاوت است. ما با استفاده از انواع LED ها در رنگ های مختلف و همچنین لنزهای مختلف می توانیم شرایط مناسب برای رشد بهتر گیاه را فراهم کنیم . به عنوان مثال نور به صورت فوتون هایی از انرژی منتشر می شود که این فوتون ها جذب کلرفیل گیاهان می شود و یا  طیف نورهای آبی و قرمز که درگلخانه ها استفاده می شود طیف نور قرمز دارای فوتون های بیشتری نسبت به نورآبی است. درترکیب این دو طیف نور برای رشد گیاه نور قرمز برای رشد زایشی موثر بوده و نور آبی برای رشد رویشی

گیاه موثراست که ترکیب این دو طیف موجب بهبود و سرعت رشد ریشه ها و گل دهی بیشتر گیاه می شود. از آنجایی که نور خورشید همیشه و به مقدار کافی در دسترس نیست بطور مثال در زمستان , یا موج آفتاب باعث آفتاب سوختگی گیاه می شود درتابستان بهترین گزینه برای پرورش گیاهان به صورت گلخانه ای استفاده از لامپهای LED می باشد که نور آن همیشگی و قابل کنترل است . بدلیل داشتن حرارت پایین موجب آفتاب سوختگی گیاهان نیز نمی شود و شادابی و طراوت گیاه حفظ می گردد.

لامپ متال هالید رشد گیاه و لامپ رشد گیاه لاله زار و یا درباره خرید لامپ متال هالید گلخانه و همینطور فروش لامپ بخار سدیم رشد گیاه (پاور ال ای دی فول اسپکتروم مخصوص رشد گیاه) سوالی داشتید با مانی نور در تماس باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم.

روشنایی ال ای دی گلخانه
5 (100%) 1 vote

اطلاعات نویسنده

مانی نور

مانی نور

گروه مانی نور از سال 1383 در زمینه طراحی، تولید و اجرای پروژه­های برقی و الکترونیکی و صنعتی ضمن بهره­ گیری از کادر مجرب و باتجربه در راستای توسعه و خودکفایی کشور گام برداشته و با استفاده از دانش روز جهان از تکنولوژی ساخت و تولید عصرحاضر بهره ­مند می­ باشد . و در زمینه چراغ­ های روشنایی ال ای­ دی در پیشرفت و توسعه این صنعت در ایران نقش ایفا می نماید، و مفتخر است به این که در این بازه زمانی بهترین بازخورد را از سوی مشتریان گرامی دریافت کرده است. ایران ال ای دی (مانی نور)، در زمینه نورپردازی دارای تاییده ی دانشگاه تهران می باشد و به صورت مستقیم وارد کننده قطعات برندهای برتر و مطرح دنیای نور می باشد که از جمله آنها می توان از برندهایی مثل Bridgelux, Cree, Epistar, Philips, Osram نام برد. لازم به ذکر است که بخشی از تولیدات این شرکت به صورت سفارش و طبق درخواست مشتری می­ باشد.

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات بسته شدند

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید